Rikthimi i Berishës në krye të PD? Flamur Noka: Në demokraci gjithkush mund të dojë dhe të aspirojë

Përplasjet në PD kanë nisur që pas përjashtimit nga partia të ish-kryeministrit Sali Berisha. I pyetur nëse e shikon si mundësi rikthimin e Berishës në krye të PD, deputeti Flamur Noka nuk e mohoi një gjë të tillë.

"Pas foltores PD do jetë më e bashkuar dhe më fituese, kryetarin e zgjedh anëtarësia. Në demokraci gjithkush mund të dojë dhe të aspirojë. Berisha është njeriu më shumë reputacion në parti".


Lajmi kryesor:

Përjashtimi i Berishës, Flamur Noka zbardh debatin me Bashën: I vuri shkelmin PD, partia po shkatërrohet! Kuvendi Kombëtar do mblidhet, anëtarësia ka më shumë fuqi se kryetari


Be.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Vaksina e gripit dhe ajo e COVID mund të bëhen në një kohë, mjekja: Grupet e riskut duhet ta kryejnë vaksinën e gripit