E shiste me 8000 lekë gramin, arrestohet 39-vjeçari që 'furnizonte' me kokainë Tiranën e Durrësin! I dënuar më parë për vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje

TIRANË- Një shpërndarës kokaine është vënë në pranga të policisë së Tiranës në bashkëpunim me atë të Durrësit, pasi është kapur duke shitur drogë. Gjovalin Gjoka, 39-vjeç, banues në Shën Vlash, Durrës, i dënuar më parë për veprat penale "Vrasja me dashje" dhe "Armëmbajtja pa leje", është arrestuar në flagrancë te ish-Stacioni i Trenit në Tiranë.

Ky shtetas, pasi siguronte lëndën narkotike në sasi prej 200-500 gramë, në zonën e Shijakut, e ndante në porcione nga 10 gramë deri në 100 gramë, të cilat më pas i shiste me shumicë  në zonën e “Bulevardit të Ri", në ish-Stacionin e Trenit dhe në zonën e "Zogut të Zi“, në qytetin e Tiranës, po ashtu në Durrës dhe në Shijak.

39-vjeçari e shiste kokainën kundrejt vlerës 8000 lekë të rinj për gramë. Klientët që blinin lëndën narkotike i priste në stacione autobusësh, për të mos rënë në sy. 39-vjeçari e kryente këtë aktivitet kriminal dy herë në javë. 

Në vijim të operacionit, u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 400 gramë kokainë, një sasi dozash me kokainë, 1 aparat celular dhe 1 automjet me të cilin lëvizte ky shtetas. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike". Gjovalin Gjoka ishte me precedent të mëparshëm penal, pasi në vitin 2011 bashkë me vëllanë e tij vranë në 2011, Paulin Dedën në mes të Lezhës. Por autorsinë e vrasjes e mori përsipër vëllai i tij, i cili po vuan edhe dënimin.

1637311149_Screenshot5.jpg

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Xhixhi: 19/11/2021 10:03

    Autoresine e vrasjes e ka marre vellai i tij dhe ky eshte i lire duke qene bashkepunetor. Si ka mundesi?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)

Formula 1/ Kaos, aksidente dhe flamuj të kuq në Çmimin e Madh të Australisë! Në fund fiton Verstappen (VIDEO)