E tmerrshme në Australi, vdes 13 vjeçari që fjeti në koshin e mbeturinave! Makina e pastrimit s'e shikon, fëmija asfiksohet nga plehrat

Vdekja e një 13 vjeçari ka tronditur Australinë, pasi një kosh mbeturinash në të cilin po flinte u zbraz në kamion të mbeturinave. Spencer Benbolt Junior, i njohur nga miqtë e tij si Budda, dhe dy shokët e tij pak më të rinj, ndodheshin brenda koshit në Port Lincoln të Australisë jugore.

Policia tha se një fëmijë 12-vjeçar arriti të dilte nga koshi dhe filloi të godiste në dritaren e kamionit që vozitësi të ndalej, por dy shokët te tij tashmë kishin rënë brenda kamionit, shkruan Daily Mail. 

Spencer pësoi lëndime të rënda dhe vdiq në vendin e ngjarjes, afër një restoranti “McDonald’s”, ndërsa fëmija më i ri, një 11-vjeçar, shpëtoi pa lëndime.

Shoku i Spencerit, Dylan Fox, tha se adoleshenti ishte duke fjetur në kosh, sepse nuk dëshironte të qëndronte në familjen që e strehonte atë. Drejtuesi i kamionit nuk e dinte që fëmijët ndodheshin në kosh  dhe se është prekur jashtëzakonisht shumë nga ky incident.

Kushërira e Spencer e përshkroi atë si një 'fëmijë me të vërtetë të mirë', me një buzëqeshje të artë në fytyrë.

 'Ai ishte trim, i ashpër. Ai ka kaluar shumë gjëra dhe është një fëmijë shumë i fortë, 'tha ajo me lot të Martën.

Halla e 13-vjeçarit tha se ai gjithmonë kishte një 'marrëdhënie të ngushtë' me prindërit, vëllezërit dhe gjyshet e tij.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës