E trishtë, foshnja dy muajshe merr pjesë në funeralin e babait të vrarë nga forcat ruse në Ukrainë

E trishtë, foshnja dy muajshe merr pjesë në funeralin e babait të vrarë nga forcat ruse në Ukrainë

1653288474_Capture.JPG

Një foshnjë dy muajshe u fotografua në funeralin e babait të saj pasi ai mbeti i vrarë nga luftimet ruse në rajonin e Zaporizhzhia.

Piloti luftarak Serhiy Parkhomenko, 25 vjeç, nga Vinnytsia, kishte qenë në një mision luftarak në qytetin juglindor kur u vra.

Skena tronditëse vjen ndërsa forcat ruse dhe ukrainase vazhdojnë të luftojnë përgjatë një rrezeje prej 342 miljesh në zemrën industriale lindore të Ukrainës.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/Zelensky: Rikthimi i Krimesë do të kushtont qindra, mijëra vdekje! Burg përjetë për ushtarin e parë rus që kreu krime lufte


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Pagesat e dyshimta ruse, Monika Kryemadhi: Shihemi në gjykatë

Pagesat e dyshimta ruse, Monika Kryemadhi: Shihemi në gjykatë