E trishtë/ Ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë, ndahet nga jeta infermierja 34-vjeçare nga Lezha! Pësoi atak kardiak

Infermierja 34-vjeçare Aida Perdoda

Një lajm i trishtë në qytetin e Lezhës, ku fatkeqësisht është ndarë nga jeta infermierja 34-vjeçare Aida Perdoda e cila ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë.

Infermierja ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak. Lajmin e ka bërë me dije Urdhri i Infermierit të Shqipërisë me anë të një postimi në rrjete sociale, ku kanë shprehur ngushëllimet për familjarët dhe kolegët.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta  të laborantes nga Lezha  Aida Perdoda, (34 vjeç) si pasojë e atakut kardiak . Dhe pse  ishte shtatzënë në muajin e shtatë ajo vazhdonte të punonte  me përkushtim dhe devotshmëri pranë Spitalit të Laçit. Në emër të Urdhrit të  Infermierit të Shqipërisë iu shprehim ngushëllime te sinqerta familjarëve dhe kolegëve”, thuhet në postimin e urdhrit të infermierëve.

Edhe pse ishte në muajin e shtatë të shtatzënisë, 34 vjeç vjeçarja vazhdonte të punonte i pranë spitalit të Laçit.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plani i ri i Izraelit është të 'zvogëlojë', jo të zgjidhë konfliktin palestinez