E trishtë/ Prej një jave në spital me COVID, humb jetën ish-futbollisti i njohur lezhjan

Ish-futbollisti, Nikolin Lorenci

Një tjetër personazh i njohur ka humbur jetën prej COVID-19 në Shqipëri.

Është ndarë nga jeta ish-futbollisti lezhjan Nikolin Lorenci

Në moshën 72-vjeçare, Lorenci ishte prej një jave i shtruar në spital me simptoma të koronavirusit.

Lorenci ka qenë ''Qytetar Nderi " i Lezhës. Ai ka dhënë kontributin e tij për sportin e qytetit si lojtar por edhe si trajner i Besëlidhjes.


Lajmi kryesor:

737 raste të reja me COVID dhe 13 viktima! Ndërron jetë në avion ish- zv.kryeministri Bashkim Kopliku, ishte nisur për kurim në Itali


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Abazoviç : Prioriteti im është 2024, jo 1918/ Duam marrëdhënie miqësore me Serbinë