E vrau për orën Rolex dhe varësen e floririt, Apeli lë në burg 30-vjeçarin Kristian Cenaj

E vrau për orën Rolex dhe varësen e floririt, Apeli lë në burg 30-vjeçarin Kristian Cenaj

Autori Kristian Cenaj dhe viktima Maringlen Gjonaj

LEZHË- 30-vjeçari Kristian Cenaj, i akuzuar për vrasjen e 16-vjeçarit Maringlen Gjonaj, është lënë në burg nga Gjykata e Apelit. Vendimi është marrë ditën e sotme, ndaj të cilit rëndojnë akuza e “Vjedhjes me pasojë vdekjen”.

30-vjeçari ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen e rëndë, mirëpo një gjë e tillë nuk është pranuar nga organi i akuzës. Ai akuzohet se ka vrarë Maringlen Gjonaj me qëllim grabitjen, pasi ditën e ngjarjes si kishte patur me vetë një orë Roleks dhe një varëse floriri.

Vrasja e Maringlen Gjonaj u zbardh 7 vite pas zhdukjes së tij dhe 4 muaj pas gjetjes së eshtreve në një zone me ferra dhe shkurre në Fushe Kuqe të Kurbinit.  Analizimi i tabulateve telefonike si dhe nëpërmejet marrjes së dëshmive e ballafaqimeve, çoi në zbulimin e autorit. Deri më tani Kristian Cenaj nuk e ka pranuar autorisinë e krimit, por prokuroria është e bindur se ai është autori. Cenaj, lindur në Mamurras dhe banues në Ferrë Trashë, Kurbin, është ndaluar ditën e djeshme nga policia e Lezhës.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

Kishin humbur rrugën gjatë eksplorimit, policia u vjen në ndihmë 5 turistëve çekë në Pogradec

Kishin humbur rrugën gjatë eksplorimit, policia u vjen në ndihmë 5 turistëve çekë në Pogradec