Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë

Ed Sheeran shpallet artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për herë të shtatë

Ed Sheeran

Ed Sheeran është shpallur artisti më i dëgjuar në Mbretërinë e Bashkuar për të shtatin vit.

Sipas 'The Guardian' 33 vjeçari, i lindur në Yorkshire dhe i rritur në Suffolk, është hera e shtatë në nëntë vjet që ai kryeson listën e muzikës së përdorur në radio, TV dhe në vende publike në Mbretërinë e Bashkuar.

Sheeran, ka kryesuar të njëjtën listë në shtatë raste të ndryshme, duke shitur më shumë se 150 milionë disqe në të gjithë botën që nga shfaqja e tij me albumin debutues në 2011.

Duke pranuar pozicionin e tij, ai shprehu falenderime ndaj fansave të tij. 

“Faleminderit që më emëruat artistin më të dëgjuar për vitin e kaluar. Faleminderit për ekipin tim, jo vetëm për mua, por për të gjithë artistët e tjerë me të cilët punoj  jam i lumtur që ju merrni këtë njohje”, tha ai. 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

U arrestuan nga 'Plumbi i Artë', GJKKO dënon me burg Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin

U arrestuan nga 'Plumbi i Artë', GJKKO dënon me burg Agron Qafën dhe Florenc Çekrezin