Edhe Berisha fillon ‘podcast’, emisioni i parë me pemën e Vitit të Ri në sfond

Ashtu siç e ka paralajmëruar, kryeministri Edi Rama pritet që të nisë së shpejti podcastin e tij. ‘Flasim’ do të quhet podcasti, ndërsa kreu i qeverisë ka dhënë disa detaje, duke bërë me dije se në këtë podcast do të ketë të ftuar politikanë, por edhe njerëz nga sfera të ndryshme, si arti, media apo kultura, madje as kundërshtarë të vetë Ramës.

Ky njoftim i Ramës e ka vënë në lëvizje ish-Kryeministrin Berisha por edhe ‘ekipin e tij dixhital’. Berisha ka shkundur ‘pluhurat’ e sirtarëve të tij dhe nga dhjetori ka nxjerrë një video të regjistruar, një monolog, me syze të errëta për të mbuluar grushtin që mori më 6 dhjetor nga një i sëmurë në protestën e tij kundër samitit të BE-së.  

Ndër të tjera Berisha sigurisht ngatërron edhe termin ‘podcast’ që është një bashkëbisedim me të ftuar, për një temë të caktuar, ndërkohë që Sali Berisha na shfaqet me një monolog, teksa na rrëfen fëmijërinë e tij në Tropojë.

“Të dashur miq të komunitetit të madh të rrjeteve sociale Facebook, Instagram dhe Tik Tok. Që prej dhjetorit, kam në ‘sirtarin’ tim dixhital të komunikimit me ju, edhe podcast-in tim të përjavshëm. Ngjarjet e kanë shtyrë këtë takim të ri me ju në një format tjetër, por duke filluar nga sot do të shihemi edhe në këtë dritare të re. Mora vesh se edhe Edi Rama do ketë podcast. Si gjithmonë disa hapa pas meje, por ju e dini se unë kam një pasion të veçantë për teknologjinë dhe risitë e saj”, shkruan Berisha në facebook teksa publikun edhe linkun e videos në kanalin e tij në Youtubë.

Videoja e publikuar sot, duket si një provë e dështuar, e braktisur nga vetë ish-Kryeministri për t’iu rikthyer tani pikërisht teksa pritet që rivali i tij të nisë një risi në politikën shqiptare, Podcast-in e tij.  Duke pasur parasysh që videon e parë në ‘podcast-in' e tij e nxori plot 4 muaj nga regjistrimi pritet që ‘puntata e dytë’ monolog e Berishës të shfaqet pas zgjedhjeve, mbase në plazh duke marrë rreze dielli, dhe duke komentuar rezultatet e 14 Majit.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kopetenti: 04/04/2023 15:36

  Ky kafsha është për tu çuar në kopshtin zoologjik.

  Përgjigju
 • Deni: 04/04/2023 10:24

  HAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHAHAHAH SI GADAFI NGJAN…EDHE NGA PASURIA EDHE NGA PAMJA,thjesht nuk ka ate kapelen….DO ZOTI PESON TE NJEJTIN FUND!!!!!! FUNDERRINA

  Përgjigju
 • Jari: 04/04/2023 08:10

  O Sali Non Grada, o krimineli i Ballkanit po ça do natregosh, vrasjet në Tropojë.

  Përgjigju
 • Jak: 04/04/2023 07:22

  Rroftë sa malet Sali Berisha Poshtë diktatura e re komuniste me Edot Ramovicit

  Përgjigju
  • Turi: 04/04/2023 09:00

   Ju maloket sikur me qen te gjithe dobicat e Salehut. Keni 30 qe ngelet akoma tu kujtu komunizmin.

 • Uaua: 03/04/2023 22:29

  Berisha maloku qe ka fjetur me lopet paska pasion teknollogjine? O malok nuk behesh qutetar te vjen era e dhive.

  Përgjigju
 • Sindi: 03/04/2023 20:14

  Nuk te shmanget rama ty o berish se ska pse ti shmanget nje politikani te mbaruar.

  Përgjigju
 • Pinoku: 03/04/2023 19:21

  U pika podcastit tend hahah

  Përgjigju
 • Sarina: 03/04/2023 18:56

  Sali te kot e ke se nuk ka me nerva te merret njeri me nje kriminel si puna jote

  Përgjigju
 • Olti: 03/04/2023 18:52

  Ne mezor po presim te shpetojme nga ti

  Përgjigju
 • Andi: 03/04/2023 18:52

  Budalliku jot ka arritur kulmin

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Gjykata iraniane e dënon karikaturisten me gjashtë vjet burgim për aktivizëm

Gjykata iraniane e dënon karikaturisten me gjashtë vjet burgim për aktivizëm