Rama gati të nisë podcastin e tij: Flasim edhe me kundërshtarë, të ftuar politikanë e artistë! Do jemi aty ku nuk shkon ‘syri’ i vëmendjes publike

TIRANË- Ashtu siç e pati paralajmëruar, kryeministri Edi Rama do të nisë së shpejti podcastin e tij. ‘Flasim’ do të quhet podcasti, ndërsa kreu i qeverisë ka dhënë sot disa detaje. Ai thotë se në këtë podcast do të ketë të ftuar politikanë, por edhe njerëz nga sfera të ndryshme, si arti, media apo kultura.

Kryeministri thotë se në këtë podcast nuk do të mungojnë as kundërshtarët e tij, të cilët do të marrin ftesë por do të jenë në dorën e tyre nëse do të pranojnë një ‘përballje’ me kreun e qeverisë. Në këtë podcast nuk do të mungojnë edhe bashkëbisedime me njerëz të thjeshtë, për të cilët Rama thotë se do të flasin për gjëra aty ku nuk shkon ‘syri’ i vëmendjes publike.

"Flasim është një eksperiencë re, për mua dhe ju. Flasim është podcasti im i  menduar për të folur lirshëm në praninë tuaj me njerëz të njohur a të panjohur. Personazhe të skenës publike, politikës, artit, kulturës, medias, shqiptarë, të huaj, miqësorë apo jo ndaj meje. Por edhe protagonistë të jetës shqiptare aty ku nuk hyjnë sytë e vëmendjes publike, madje edhe kundërshtarë pse jo, nëse e pranojnë ndonjëherë ftesën. Kjo është dëshira! Flasim”, thotë Rama.

Gjatë episodeve të podcast, kryeministri do të ketë edhe bashkëbisedime me kandidatët për kryebashkiakë të 14 majit, apo me drejtuesit politikë të qarqeve të PS.

Një podkast është një formë e medias digjitale që përbëhet nga një seri episodesh në format audio, video, radio digjitale, PDF, ose ePub që i jep mundësinë e abonimit dhe shkarkimit të episodeve të ndryshme nëpërmjet internetit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ivi: 04/04/2023 20:26

  z krieminister pa na thuaj pak oerse po u a shitni vijen bregdetare niperve te stalinit.shqiperia nuk eshte pron e qeverive!por eshte atdheu i shqiptareve.

  Përgjigju
 • tahiri: 04/04/2023 16:54

  mire ja beni ketij populli ,kur ai ju jep voten...keni 30 vjet qe e vidhni...popull budalla,,,mos harroni t'ja jepni prape voten...ne 14 maj ,,gati jane rama ,,meta,berisha t'ju rrjepin.tu lene pa rruge,,pa spitale,,pa pune....

  Përgjigju
 • hena: 04/04/2023 11:07

  ik o shoku se rrim ne titktok edhe as na bie nder mend te merremi me nje sharlatan si puna jote

  Përgjigju
 • gjergji: 03/04/2023 18:34

  11 vjete qeverisje dhe kemi akoma 2 ore ne dite uje.......Ne behar 1 me zor . Kilja e qepes 2000 leke dhe ti tregon akoma barcoleta dhe ju kerkon llogari shqiptareve pse ikin se andej matane nga perendimi ju ngelen me pak leke se ketu ne parajsen ballkanike ... Nuk kishin nevoje shqiptaret per nje yll hollywoodi por ti bere aq sa dije. Te na fali naltmadhnia per vulgaritetin tone ne kerekesen per uje e buke por nuk e ndriojme dot shpirtin pa i hedhur nje brisk te holle stomakut.

  Përgjigju
 • Qialveri: 03/04/2023 14:49

  Eh mor Edi, se ke idene se sa i lumtur jam qe nuk punoj ne administraten shteterore. Sjam i detyruar qe te qesh me barsaletat e tua, thjesht me vjen te vjelle.

  Përgjigju
 • Peti pe verteti: 03/04/2023 14:10

  O Edo....na çave R...!

  Përgjigju
 • rea: 03/04/2023 13:43

  Ky podkast eshte shume i nevojshem ,ku do diskutohen ceshtje te ndryshme per te miren e vendit

  Përgjigju
 • Or tej: 03/04/2023 12:57

  Tallu sa te mundesh me popullin or teeeejjjjj

  Përgjigju
 • alfonc sejdini: 03/04/2023 12:56

  po per ne kush socialists do te kete vend se jemi denuar ndoshta nga kete se kemi shum.per te then na duhet vetem pa vler

  Përgjigju
 • Scutari: 03/04/2023 12:21

  Jepi vëlla se tallava duan! U dalldisën pas Luizit jo më pas teje....

  Përgjigju
 • Klevi: 03/04/2023 11:12

  nje gje qe asnje politikan se ka bere me perpara.Urojme qe dhe kundershtaret tuaj te pranojne ftesen

  Përgjigju
 • Aktivisti: 03/04/2023 11:05

  Ndoqet podcastin Ju flet diktatori. Hahah

  Përgjigju
 • Joni: 03/04/2023 10:32

  Ju lumte per idene dhe suksese

  Përgjigju
 • Eri: 03/04/2023 10:31

  tani cdo qytetare do te mare pergjigje per pyetjet qe ai mund te kete

  Përgjigju
  • Harku Çelepias: 04/04/2023 08:50

   .....thoj "burrë motre" shpejt e shpejt

 • Jona: 03/04/2023 10:04

  Do na nderoni dhe njehere ne kete takim e tashme ne nje pozicion si gazetar ,respekte kryeminister Edi

  Përgjigju
 • Bedrie: 03/04/2023 10:03

  Nuk po ndalon me keto qe ben,askush nuk e priste keta takim nga kryeministri si gazetar

  Përgjigju
 • Durrsaku: 03/04/2023 09:56

  Po ku egjen kohen dhe fuqin ? mer te rujt zoti ! ????????‍♂️????????????

  Përgjigju
 • Asdreni: 03/04/2023 09:34

  Gju me gju me popullin?

  Përgjigju
  • Konfusi: 04/04/2023 09:03

   Gju më gju me popullin. Puthje alla frënga me popullin. Eh çdo ta lësh shtatzënë këtë popull !

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Manastirliu prezanton projektligjin për hapjen e filialit të Universitetit spanjoll në Gjirokastër: Alternativë e re studimi me standarde europiane

Manastirliu prezanton projektligjin për hapjen e filialit të Universitetit spanjoll në Gjirokastër: Alternativë e re studimi me standarde europiane