Edhe burrat qajnë! Agustin Kola përlotet kur flet për të ndjerin Arben Minga: E kisha më shumë se vëlla

Kujtime, emocione, por edhe lot! Ka emocionuar dhe ka ngritur peshë zemrat e tifozerisë për vite me rradhë, por këtë herë legjenda e futbollit bardheblu Agustin Kola vjen në një rrëfim për jetën dhe karrierën në emisionin “Rreze Dielli”. Teksa kujton miqtë me të cilët ka kaluar pjesën më të madhe të jetës, Kola përlotet kur kujton ish futbollistin Arben Minga, të cilin e kujton si një person me të cilin kishte një marrëdhënie si mes vëllezërish.  

Të them dicka për ekipin tim 17 Nëntori, nuk isha vetëm unë, ishim grup, të të them tani pët Arben Mingën se edhe zëri më dridhet kur e kujtoj… (përlotet), por çfarë të bësh kjo është jeta. E kisha vëlla e kaluar vëllain. Kishim miqësi me të gjithë, por ai ishte më I miri Më tepër rrija me të sesa me familjen time.” shprehet Agustin Kola.

 

D.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gillette: 08/05/2020 16:21

  Ben Minga..,djale shembullor..,vertet i rralle..!..rest in peace my friend!!

  Përgjigju
 • Ky sikur beri Shqiponjen me ate. 7. %..: 08/05/2020 14:25

  Fshiji lotet Augustin se e turperove Krahinen andeje nga Bjeshket qe vjen .. Se Qytetaret e Tiranes, nuk ta marin per te keqe ,qarjet .

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të vihen përpara përgjegjësisë, hetim transparent

Blinken dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Autorët të vihen përpara përgjegjësisë, hetim transparent