Edhe Facebooku si sondazhet/ Fotoja familjare e Ramës për Vit të Ri kalon disafish me pëlqime fotot e Bashës, Berishës dhe Metës

TIRANË- Facebook vazhdon të jetë një tregues për pëlqimin e politikanëve shqiptarë.

Pëlqimet (like) të marra këto 24 orët e fundit për fotot e fundvitit të publikuara nga Rama, Basha, Berisha, dhe nga cifti Kryemadhi-Meta konfirmojnë tendencën e pëlqimeve e evidentuar edhe nga sondazhet e shumta, përfshi sondazhin e parë të Piepoli-t të publikuar në fillim të dhjetorit nga Report TV.

Fotoja e kryeministrit Edi Rama me familjen e tij ka mbledhur deri tani 60 mijë pëlqime, fotoja e Lulzim Bashës me familjen e tij 30 mijë pëlqime, ajo e Berishës me të shoqen 13 mijë dhe video-urimi i Kryemadhit me Ilir Metën vetëm 2 mijë pëlqime.

Sondazhet deri më tani tregojnë Partinë Socialiste si forcë të parë politike në vend me mbi 50 përqind të pëlqimit, PD-ja e ndjek me pak më shumë se gjysma e votave, ndërsa e fundit nga partitë kryesore është LSI që sipas sondazheve, tashmë ka zbritur në 3-4 përqind.

Pikërisht, i njëjti klasifikim që evidentohet edhe nga pëlqimet në Facebook.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, sipas jush a duhet shkarkuar Ilir Meta?

Komento

Komente

 • Babuli ta nguli: 02/01/2021 15:10

  Edi Rama je Gjigand kto zhgaravinat e tjera jan shum dobët. Jan njerëz që urehen nga populli Shqiptar. Hec përpara Edi Rama qent lefin karvani hecën përpara.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 02/01/2021 12:59

  Edo je gjigand, para qente le te lehin.

  Përgjigju
 • robi: 02/01/2021 08:33

  Po kush e voton gruan me te urryer te planetit, me gojepiset te planetit qe na ishte ngrefur ne delir mbreme tek Cani duke e ditur se te gjithe nderrojne kanalin kur del ne ekran Nafije dybeku i leshelise me vrinat e hundes si te luanit dhe me perkrahje ne popull vetem 0.01% .Leshelija shkofte ne ferr bashke me shalegjaten dymetroshe, klajda gjoshe qe e qan fare Baftjarin me raki skrapari dhe pogonishten.

  Përgjigju
  • Kejdi Memetaj: 02/01/2021 13:25

   Monika politikane e vitit.Me 25 prill Kryeministre. Ky eshte fakti.Edi shkon per lesh.

 • Kadriu: 02/01/2021 02:09

  Dicka qe nuk shkon ne foton e pare ......

  Përgjigju
 • FATMIRI: 01/01/2021 20:12

  NUK KA SESI TE NDODH QE UDHEHEQESI I NJE SHTETI TE PELQEHET NGA I GJITH POPULLI POR MJAFTON KUR PELQEHET NGA SHUMICA RAMA MUND TE KET DIFEKTE POR ESHTE LIBERAL DHE NUK VRET NJERZ SI KY HALEJA QE KA DAL ME GRUAN KY GRUAN E KA ME TE POSHTER NGA VETJA BIJA E SERBESKETA BURRE E GRUA E DUAN SI ÇAUSHESKU

  Përgjigju
 • Zemerbardhi: 01/01/2021 19:32

  Shpresojme qe mos tju gjejne GJALLE viti 2022

  Përgjigju
  • sapa: 02/01/2021 08:43

   Ky eshte urimi qe me siguri shumica e popullit deshiron!×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi, shkon në mbi 57 mijë numri total i vaksinimeve të kryera, Manastirliu: 15642 në 24 orët e fundit