Edin Terzic 'kërcënon' Real Madridin: Finalja nuk luhet, ajo fitohet

Edin Terzic 'kërcënon' Real Madridin: Finalja nuk luhet, ajo fitohet

Edin Terzic

Borussia Dortmund është rikthyer në finalen e Champions League pas 11 vitesh. Të shtunën në 21:00 në Uembley të Londrës gjermanët përballen kundër Real Madrid. Përpara ndeshjes foli trajneri i gjermanëve, Edin Terzic.

"Unë thashë që finalja nuk luhet, ajo fitohet. Ky është objektivi ynë i qartë. Natyrisht ne jemi të lumtur që jemi këtu, rruga kalon nga Real Madrid, por objektivi ynë është të mbajmë trofe në duart tona”, tha Terzic.

Për kolegun e tij Carlo Ancelotti dhe kundërshtarin ai më pas vazhdoi: "Kam respektin maksimal për të. Si menaxhohen skuadrat, si luajnë lojtarët për të: ai është një model për trajnerët e rinj, përfshirë edhe mua. Ne e dimë se Real Madridi është skuadra më e suksesshme në këtë sezon, por ne jemi gati të luajmë në nivelin më të lartë, gjëja më e rëndësishme është ndeshja", tha ai.

 Terzic më pas tha se nuk e kishte menduar ndonjëherë finalen.

"Dhjetë vjet më parë a do ta kisha menduar ndonjëherë se do të arrija në finale në Uembley? Jo. As katër muaj më parë, kur u kualifikuam për në raundin e 1/8. Me çdo ndeshje udhëtimi bëhet më i shkurtër dhe besimi bëhet më i fortë", tha Terzic.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg