Eduard Prodani në “Botërori +”: Ja pse e vura “X” Spanjë-Rusi

Eduard Prodani në “Botërori +”: Ja pse e vura “X” Spanjë-Rusi

Eduard Prodani në emisionin Botërori + në Report Tv

Eduard Prodani, i ftuari i përhershëm në emisionin “Botërori +” në Report Tv, ka shpjeguar pse parashikoi se Spanja nuk do të fitonte ndaj Rusisë, madje duke vënë shenjën e barazimit, duke qëlluar në “shenjë”…

Në përgjithësi, ecuria e skuadrës vendase në Botëror, ka qenë pozitive, duke kaluar grupin dhe duke lënë edhe shenja në fazën me eliminimin direkt. Rusia, me gjithë atë tifozëri dhe histori, nuk mund të largohej kaq shepjt.
Nga ana tjetër, Spanja ka pasur problemet e veta. Tiki-taka ka kundër “armë” tani dhe duket se i ka ardhur fundi, pasi nuk është hera e para që dështon. Për mendimin tim, Rusia e meritoi, pasi ishte përgatitur për të shkuar deri te gjuajtja e penalltive, ndryshe nga Spanja, që as tentoi të godiste portën.

 Eduard Prodani.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Nga mbreti Charles tek Zelensky e Meloni, takimet e Ramës në samitin me liderët e BE në Londër

FOTOLAJM/ Nga mbreti Charles tek Zelensky e Meloni, takimet e Ramës në samitin me liderët e BE në Londër