Eduard Prodani në “Botërori +”: Rusia i tejkaloi parashikimet

Eduard Prodani në Botërori +

Pavarësisht eliminimit të Rusisë, i ftuari i përhershëm në emisionin “Botërori +” në Report Tv, Eduard Prodani, ka mendimin se rusët morën më të mirën nga kjo Kupë Bote, duke tejkaluar parashikimet…

Në fillim të Botërorit ekipi rus ishte i fundit në renditjen e FIFA-s nga 32 skuadrat pjesëmarrëse, ndërsa shkoi në 8 më të mirat, madje me pak fat mund të shkonte në 4 më të mirat.

Gjithsesi, edhe pse pa emra të njohur, ata u rritën nga ndeshja në ndeshje dhe morën maksimumin e mundshëm që mund të merrnin, që as vetë tifozët rusë nuk e parashikonin. Rusia tejkaloi mundësitë e veta dhe prandaj eliminimi ndoshta nuk dhemb shumë te tifozët. 

Eduard Prodani

  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

7 gabime FATALE që i bëjmë lëkurës sonë kur flemë me make up