Edy Reja trajner 'pa letra', italiani flet pas fitores: Dua të vazhdoj me Shqipërinë, programoj grumbullime nga Superliga çdo muaj

Edy Reja trajner 'pa letra', italiani flet pas fitores: Dua të vazhdoj me Shqipërinë, programoj grumbullime nga Superliga çdo muaj

Edy Reja

Edy Reja foli pas fitores 2-0 që Shqipëria mori kundër Armenisë në miqësoren e zhvilluar në "Air Albania". Italiani kërkon të vijojë sërish në stolin kuqezi, me kontratën që i skadon në fundin e këtij muaji. Nëse do rinovojë, Reja ka në plan grumbullime çdo muaj për të parë cilësitë e lojtarëve të Superligës. Kujtojmë se 77 vjeçcari u ul në stolin e Shqipërisë në 17 prillin e 2019.

"Fitore në ndeshjen e fundit? Këtë nuk e di. Të shohim nëse është ndeshja e fundit për mua. E rëndësishme që e mbyllëm vitin me fitore. Lojtarët kanë treguar dëshirë dhe vullnet. Në mesin e fushës kemi bërë mirë dhe kjo është forma që duhet të tregojmë.

A do i ftonit lojtarët e Superligës nëse nuk do ishin miqësoret me Katarit dhe Arabinë Saudite, do guxonit? Unë i kam parë në kampionat, edhe nëse nuk jam fizikisht në Shqipëri i ndjek të gjitha ndeshjet. Do doja të bëjë grumbullim çdo muaj me lojtarët e Superligës nëse klubet do ma lejojnë dhe jo një herë në kaq kohë. Në tavolinë ka shumë zgjedhje, ka lojtarë të rinj shumë të mirë dhe ne ndërhyjmë duke dashur të bëjmë më të mirën. Nëse do vijë dikush tjetër trajner, emrat e lojtarëve janë në tavolinë. Nëse do jem unë, e di se ku duhet të ndërhymë.

Cili lojtar është gati për ndeshjet zyrtare nga ata që debutuan me Armeninë? Janë të gjithë të mirë, Skuka tregoi se vlen. Hadroj ka rezistencë, nëse bën më mirë në anën teknike do bëhet i rëndësishëm. Bitri po bën mirë. Cara është një tjetër që me lëvizjet dhe teknikën po tregon cilësi. Ngadalë do jenë në ekipin e parë. Kemi një panoramë me 50 lojtarë në grupin e madh që i ndjekim. Ka edhe lojtarë të tjerë që kam parë dhe nuk kam mundur t'i marr këtë herë", tha Reja.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Fitore pas 370 ditësh, Kombëtarja i shënon dy herë Armenisë në 'lamtumirën' e Reja-s! Shkëlqejnë lojtarët e Superligës, gol Skuka


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Cërrik/ 37-vjeçari përndiqte të miturën, vihet në hetim

Cërrik/ 37-vjeçari përndiqte të miturën, vihet në hetim