Ekskluzive/ Braktisi kombëtaren shqiptare, UEFA lejon Andrea Ndojin të luajë për Greqinë

Ekskluzive/ Braktisi kombëtaren shqiptare, UEFA lejon Andrea Ndojin të luajë për Greqinë

Andrea Ndoji

Andrea Ndoji, mbrojtësi 20-vjeçar i Olympiacos ka marrë dritën jeshile nga UEFA dhe tanimë është gati të luajë për kombëtaren greke të futbollit. Djaloshi i lindur në Athinë ka qenë pjesë e moshave të Shqipërisë, duke luajtur edhe në një ndeshje për ekipin U-21.

Pak muaj më parë, ish-trajneri Reja e ftoi Ndojin në Kombëtaren A, me këtë të fundit që refuzoi duke zgjedhur Greqinë. Ndoji nuk mundi të ishte pjesë e helenëve në ndeshjen e parë kualifikuese të Euro 2024, teksa Report Tv mëson se pak ditë më parë UEFA i ka dhënë dritën jeshile lojtarit për të luajtur me Greqinë.

Këtë sezon Ndoji ka qenë titullar me Olympiacos, duke zënë vend në qendër të mbrojtjes. Për ndeshjet e radhës në qershor, Greqia e trajnerit Gustavo Poyet do mund të aktivizojë edhe shqiptarin Ndoj.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Leris: 23/05/2023 23:45

  E ka ber fort mir … se ne ???????? per te luajtur me kombetaren Duka kerkon zarfin ne 500 euro.

  Përgjigju
 • Populli: 23/05/2023 22:32

  Stë mate dot trrupin bluzen e komtares tonë ee? Apo stë pëlqente hymni kombëtar? "Bravo" Sotir Nini nr 2

  Përgjigju
  • Per te mencurin…or tej: 24/05/2023 10:48

   Po ky sikur luajti me shqiptaret ne fillim? apo jo or tejjj. Mos ndoshta u duk vetja paolo maldini i greqis dhe ndryshoj mendjen or tejjj

  • Or tej: 23/05/2023 23:51

   Ka lindur ne greqi, eshte rritur dhe bere futbollist ne greqi or teeeejjjjj

 • Sondazhi i ditës:

  Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas