• Sport

  Kombëtarja na bëri të 'harrojmë' Armando Brojën

  Kombëtarja shqiptare e futbollit fitoi 2-0 kundër Polonisë në Tiranë dhe barazoi 1-1 në Pragë kundër Çekisë, me ndeshjet që vlenin për...

 • Sport

  Nedim Bajrami nga Tetova që refuzoi Zvicrën për Kombëtaren! Peripecia me FIFA-n dhe vendimi i CAS-it në Lozanë

  Tre gola në tre ndeshjet e fundit me Kombëtaren. Nedim Bajrami është duke jetuar ëndrrën me fanellën kuqezi. Mbrëmjen e së enjtes, Praga shkëlqeu...

 • Sport

  Ernest Muçi, një copëz Shqipërie mes Varshavës!

  Vetëm 500 mijë euro pagoi Legia e Varshavës për të bërë të vetin Ernest Muçin në 23 shkurt 2021, duke e blerë nga Tirana. 20 vjeç asokohe, pesha...

 • Sport

  Zonja dhe zotërinj, para jush Florjan Përgjoni!

  Me siguri ka menduar edhe një huazim gjatë sezonit të ri, pas lajmit se Tirana afroi për fashën e majtë të mbrojtjes Gledi Micin. Bëhet fjalë për...

 • Sport

  Ekskluzive/ Ndryshon formati i Superligës shqiptare të futbollit, ja propozimet e UEFA-s për FSHF-në

  Federata Shqiptare e Futbollit ka në plan të ndryshojë formatin e Superligës, kjo duke shtuar numrin e skuadrave. Departamenti i Garave në FSHF...

 • Sport

  VIDEO/ Nga tatuazhi me 'shqiponjë', qetësia 'olimpike', e deri te lotët! Njihuni me peshëngritësen e artë të Shqipërisë

  Do duhej të ishte në mbrëmjen e mini-maturës me shokët dhe shoqet e klasës së nëntë, por Enkileda Carja u ngjit në pedanë dhe i dha tre medalje të...

 • Sport

  Ekskluzive/ Braktisi kombëtaren shqiptare, UEFA lejon Andrea Ndojin të luajë për Greqinë

  Andrea Ndoji, mbrojtësi 20-vjeçar i Olympiacos ka marrë dritën jeshile nga UEFA dhe tanimë është gati të luajë për kombëtaren greke të futbollit....

 • Sport

  Sulmuesi me 'çip' në zemër dhe bomberat e munguar në Superligë

  Zgjodhi Shqipërinë për një "jetë të dytë" dhe në më pak se katër muaj ka lënë gjurmë në Superligën e futbollit. Sulmuesi i Egnatias, Raphael...

 • Sport

  'Plaku' i urtë i Laçit

  Rikthimi i shtatë në krye të Laçit për të rikthyer kurbinasit në binarët e duhur këtë sezon në Superligë. Trajneri Stavri Nica mori fitoren e dytë...

 • Sport

  Ekskluzive/ Tirana zyrtarizon Regi Lushkjën! Sherif Kallaku bën gati 'valixhet' për t'u larguar

  Regi Lushkja është lojtari më i ri i Tiranës. 26-vjeçari ka lënë Sherif Tiraspol në Moldavi dhe pas një viti rikthehet sërish në Superligë, këtë...