Video ku autorët ekzekutojnë Bujar Likën dhe Paulin Gjergjin, si bashkëpunëtorët morën në krah Eduart Lamajn e plagosur

Report Tv ka siguruar videon ku shfaqet momenti kur autorët e vrasjes në Laç hyjnë për të kryer sulmin ndaj Bujar Likës dhe Paulin Gjergji dhe më pas largohen nga hoteli pasi u krye vrasja e dyfishtë. Në video duket Eduart Lamaj i arrestuar ditën sotme, ku e marrin në krah bashkautorët pasi është plagosur në këmbë. 

Atentati i ndodhur më 30 maj në hotelin në autostradën Laç-Mamurras. Gazetari Merin Maçi shpjegon se atentatorët me në krye Eduart Lamajn, i cili akuzohet si ekzekutori i biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji, kanë hyrë në ambientet e hotelit, ndërsa para tij parkohet makina e autorëve, që mendohet të jetë "Golf  5", në ngjyrë të zezë që u sekuestrua nga policia pak më herët.

Nga makina dalin dy autorë me kapuç në kokë, ku njëri prej tyre futet direkt në hotel që mendohet të jetën Eduart Lamaj, i cili mbeti i plagosur në këmbë dhe tjetri ndalon dy djemtë e Paulin Gjergjit.

Në video dallohet se në momentin që ka pasur të shtëna armësh njëri nga bashkëpunëtorët është afruar tek dera dhe hyn brenda në hotel nga ku nxjerr autorin e vrasjes Eduart Lamjan, i mbetur i plagosur në këmbë. Bashkëpunëtorët marrin në krah Lamajn dhe e fusin në makinë ku më pas largohen.


Lajmi kryesor:

Mjekët e spitalit privat operacion ilegal atentatorit në Laç, PAMJET kur bashkëpunëtoret e tërheqin dhe marrin në krah pasi u plagos! (Kush është i arrestuari)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë