Ekstradohet nga Athina i kërkuari për vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Një i kërkuar për vrasje dhe armëmbajtje pa leje u ekstradua nga Greqia në Shqipëri. Arben Kulli 35-vjeç nga Berati u arrestua në Athinë, pasi më 1 korrik të vitit 2007 Gjykata e Durrësit kishte vendosur në mungesë ndaj tij masën e sigurisë të arrestit me burg për veprat penale vrasje me dashje dhe armëmbajtje pa leje. 

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Athinën  u bë i mundur arrestimi në Greqi me qëllim ekstradimi drejt vendit tonë.

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Lionel Messi tripletë për 17 minuta, Argjentina argëtohet dhe fiton me 7 gola (VIDEO)