Ekzekutimi i dyfishtë në Laç/ Spitali Amavita rrethohet nga policia, pranga 2 mjekëve që mjekuan ilegalisht autorin! Pronari: S'jam në dijeni të ngjarjes

 Amavita  pranë "Qytet Studenti" është spitali ku Eduart Lamaj është mjekuar ilegalisht plagën e tij në këmbë, të marrë gjatë atentatit që përfundoi me dy viktima në Laç. Report Tv ka qenë ditën e sotme pranë ambienteve të këtij spitali, ku shihet që forca të shumta policie kanë rrethuar të gjithë godinën. Dy mjekë, Vitor Marku dhe Besim Lama, njëri ortoped në Lezhë dhe tjetri kururg në QSUT janë arrestuar, pasi nuk kanë referuar në polici për këtë ngjarjes. Sipas burimeve, ato kanë marrë 10 mijë euro për të kryer operacionin në këmbë në mënyrë ilegale. Spitali është në pronësi të Agim Karajt, shef i Onkologjikut i arrestuar me akuzën e shpërdorimit të detyrës, por që më pas Apeli e la të lirë. Kontaktuar nga Report Tv, Karaj nuk ka pranuar që bëj koment pasi sipas tij nuk ka dijeni se çfarë ka ndodhur realisht.


Lajmi kryesor:

Mjekët e spitalit privat operacion ilegal atentatorit në Laç, PAMJET kur bashkëpunëtoret e tërheqin dhe marrin në krah pasi u plagos! (Kush është i arrestuari)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Gumenicë të Vlorës, Nënkolonel Muka për Report TV: S'ka banesa të djegura në këtë fshat, banorët u evakuuan të gjithë! Era në disfavorin tonë, shpresojmë të mos riaktivizohet vatra