Elbasan/Pozitive edukatorja e kopshtit, fëmijët lajmërohen të qëndrojnë në shtëpi deri në dezinfektimin e ambienteve

Një edukatore e kopshtit nr.9 në Elbasan ka rezultuar pozitive me COVID-19 duke bërë që administrata të lajmërojë fëmijët dhe prindërit e tyre që ato të mos paraqiten përkohësisht deri sa të bëhet dezinfektimi i ambienteve të kopshtit.

Gjithashtu ka nisur edhe hetimi i epidemiologjik i kolegëve dhe kontakteve të edukatores duke u bërë tamponi.


Lajmi kryesor:

127 raste të reja dhe 4 viktima! Mbyllet banka e nivelit të dytë në Vlorë, preket edhe nëndrejtoresha e shkollës në Ersekë (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?×

Lajmi i fundit

John

Sot 'shpëtoi' nga kampi i ferrit Al-Hol, kush është nëna e 3 fëmijëve Floresha Rasha! Në 2014 burri iu vra me snajper në Siri