Elhaida Dani ndez atmosferën në 'Festivalin e Resë' në Tiranë, sjell magjinë e këngëve shqiptare dhe italiane

Këngëtarja Elhaida Dani

TIRANË- Këngëtarja, Elhaida Dani u ngjit mbrëmë në skenën magjike të ‘Festivalit të Resë’ në Tiranë. Prej kohësh, Elhaida Dani i kishte munguar publikut shqiptar e ndërsa spektatorët e pritën plot entuziazëm e nostalgji.

Artistja e mirënjohur jo vetëm në Shqipëri, por sidomos në Itali, performoi disa pjesë nga repertori i saj i pasur, e shoqëruar nga instrumentistët Keli Guga në saksofon, Gent Shahini në piano, dhe Emilian Dhima në perkursion.

Midis Italisë dhe Shqipërisë, duket se Elhaida është rikthyer në Tiranë këtë verë, por ende nuk ka zbuluar nëse ka në plan ndonjë projekt të ri muzikor. A do ta nxehë edhe më shumë verën në Shqipëri Elhaida?

Elhaida Dani gjatë koncertit

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Ta bëj unë krevatin për fëmijën...', 'Mobilieri' mashtron policin brenda në komisariat