Eliminimi nga Botërori, Cavani sulmon ashpër arbitrin: Duhet të shkojë në burg

Eliminimi nga Botërori, Cavani sulmon ashpër arbitrin: Duhet të shkojë në burg

Edinson Cavani

Sulmuesi i Uruguait, Edinson Cavani ka vijuar me akuzat pas eliminimit të kombëtares ku ai bën pjesë nga Kupa e Botës në Katar një muaj më parë. 34-vjeçari është shprehur kundër arbitrit Daniel Siebert, me këtë të fundit që nuk akordoi dy penallti dhe nuk u konsultua me VAR për të parë rastet e dyshuara në ndeshjen kundër Ganës në fazën e grupeve.

"Nëse më sanksionojnë se kam goditur VAR-in, atëherë për eliminimin tonë nga Kupa e Botës duhet të arrestojnë arbitrin Sieberti. Këto janë gabime që nuk mund t’i bësh me VAR, me të gjitha kamerat dhe arbitrat pas”, tha Cavani.

Në drejtim të sulmuesit është hapur një hetim nga FIFA, me Cavanin që mund të dënohet me disa ndeshje pezullim pasi goditi dhe dëmtoi sisemin VAR në nerva e sipër.

"Jam i shqetësuar për një pezullim të mundshëm. Po, sigurisht që më shqetëson, sepse do të thoshte se do jem jashtë garave me shokët e skuadrës, klubin dhe kombëtaren time. Më shqetëson. Por këto janë gjëra që ndodhin", tha ai.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Veliaj jep lajmin e mirë: Dy shkolla, çerdhe dhe kopësht i ri në Lagjen 13! Kemi ndërtuar më shumë shkolla se sa gomat që digjen nga opozita

Veliaj jep lajmin e mirë: Dy shkolla, çerdhe dhe kopësht i ri në Lagjen 13! Kemi ndërtuar më shumë shkolla se sa gomat që digjen nga opozita