Eliminimi nga Botërori, të ftuarit dhe prezantuesi i një televizioni në Katar tallen me Gjermaninë (VIDEO)

Eliminimi i Gjermanisë për herë të dytë që në fazën e grupeve të Botërorit ka kënaqur tej mase kundërshtarët e ‘panzerave’, por së fundmi në këtë kah janë rreshtruar edhe katariotët. Të ftuarit në një televizion në Katar janë tallur me eliminim e kipit të Flick, duke imituar gjestin e futbollistëve gjerman në ndeshjen e parë kundër Japonisë.

Gjermanët vendosën dorën në fytyrë si shenjë proteste për mosrespektimin e të drejtave të njerzëve në Katar dhe më konkretisht të LGBTQ+. Katariotët mendojnë se tani është momenti për t’u hakmarrë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi