Eliminimi nga Kupa, Mehmeti e ka me arbitrat: Nuk na dhanë dy penallti

Eliminimi nga Kupa, Mehmeti e ka me arbitrat: Nuk na dhanë dy penallti

Trajneri Mehmeti dhe moment nga ndeshja


Dinamo humbi 1-0 në Laç duke u eliminuar nga Kupa e Shqipërisë në fazën e 1/8. Pas ndeshjes foli edhe trajneri i 'Bluve', Dritan Mehmeti. Tekniku e ka me arbitrimin, duke thënë se për të tijtë nuk u akorduan dy penallti. Një mesfushor kërkon trajneri në merkato.

"Normalisht, sa i përket mënyrës si e interpretuam ndeshjen sot, ndikuan dy faktorë. Pretendimet tona për 11 metërsh, sepse në ato momente mund të ndryshonim rrjedhën e lojës tonë. Kush shënon i pari afrohet me kualifikimin. Të dyja rastet për mua ishin 11 metrësha, por nuk duhet të ankohemi për arbitrimin. Duhet të ishim më shumë agresivë për atë që dhamë në fushë.

Vuajmë shumë, duke pasur parasysh se në linjat e mesfushës na duhen lojtarë që marrin përsipër. Normalisht që këto ndikojnë në normalizimin e veprimeve të skuadrës. Duke pasur se Laçi ka një skuadër të organizuar mirë në mesfushë, aty nuk ditëm të reagonim. Por duhet të kesh dhe mentalitet ftuesi, jo vetëm aspekti taktik, por edhe të luftonim për të marrë fitoren. Normalisht, unë kam shumë besim. E thashë dhe e kam kërkuar me ngulm gjatë janarit, që të kemi përforcime në mesfushë", tha Mehmeti për MCN.


Lajmi kryesor:

Faza e 1/8: Kupa e Shqipërisë një 'mini-Superligë', tetë ekipet e kualifikuara! Ndarja e skuadrave në vazot e çerekfinaleve


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit