Eliminon Interin, Napoli përballë Juves në finalen e Kupës, Barça e rinis me poker, sot zbret në fushë Reali (VIDEO-Golat)

Juventus-Napoli do të jetë finalja e Kupës së Italisë këtë edicion në 17 qershor që do të mbetet gjatë në memorie për shkak të koronavirusit. E ndërsa Juve e siguroi finalen të premten, mbrëmë ishte Napoli që preu biletën pas barazimit në ndeshjen e kthimit përballë Interit.

Me ndeshjen e parë të fituar në Milano dhe barazimit 1-1 në shtëpi, Napoli fluturoi në finalen e Kupës së Italisë. Zikaltërit e nisën shumë mirë ndeshjen me një gol të shënuar nga Eriksen në minutën e dytë, por Dries Mertens 4 minuta nga fundi i pjesës së parë vendosi barazpeshën që nuk u thye në pjesën e dytë.

Mbrëmjen e djeshme u zhvilluan edhe disa ndeshje në kampionatin spanjoll pas rinisjes, teksa Barcelona shpartalloi me 4 gola Majorkën. Vidal, Braithwaite, Jordi Alba dhe Mesi ishin autorët e pokerit për ekipin katalanas. Sonte në orën 19:30 është radha e Realit të Madridit për t'u përgjigjur në shtëpi përballë Eibarit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar