Elon Musk jep lajmin: Starlink tashmë aktiv në Shqipëri

Elon Musk jep lajmin: Starlink tashmë aktiv në Shqipëri

Elon Musk

Elon Musk ka njoftuar përmes një postimi në rrjetin social X, se sateliti Starlink tashmë është aktiv edhe në Shqipëri.

Starlink ofron internet të shpejtë dhe me brez të gjerë, e cila përdor një orbitë të ulët të Tokës, për të mbështetur transmetimin, lojërat në internet, video thirrje dhe më shumë.

Starlink ofron internet me vonesë të ulët për përdoruesit në të gjithë botën duke shfrytëzuar satelitët e avancuar dhe harduerin e përdoruesit të shoqëruar me përvojën e thellë si me anijen kozmike ashtu dhe me operacionet në orbitë.

Starlink noë available in Albania! https://t.co/FD0PËaAYED

— Elon Musk (@elonmusk) April 9, 2024

Starlink është aktiv në disa vende të Ballkanit, ndërsa pritet të bëhet aktiv në Kosovë, Serbi, Mali i Zi dhe Bosnjë Hercegovinë.

Sakaq, kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook lajmin e Musk duke shkruar: Mirësevjen Elon!

 

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Eloni nga Surreli: 09/04/2024 18:28

    Miresevjen ne sSurrelin tonë të bukur Elon!!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

'Na kanë bërë krenar', Salianji vlerëson kombëtaren në 'Studio Live': E kemi fituar Europianin tonë, në Dortmund kishte vetëm flamuj shqiptarë

'Na kanë bërë krenar', Salianji vlerëson kombëtaren në 'Studio Live': E kemi fituar Europianin tonë, në Dortmund kishte vetëm flamuj shqiptarë