Elsa Lila flet për vrasjen e të ëmës: Jetoja për t’u bërë 18 vjeç, kam marrë avokat penalist

Elsa Lila flet për vrasjen e të ëmës: Jetoja për t’u bërë 18 vjeç, kam marrë avokat penalist

Elsa Lila

Këngëtarja Elsa Lila ka ndarë me publikun detaje nga përjetimi i vrasjes së të ëmës, ngjarje e cila ka nodhur kur ajo ishte në moshë të vogël.

Gjatë një bisede me banorë të “Ferma Vip’, një reality show ku ajo është pjesë, Lila tregon se ka numëruar ditët që të mbushte 18 vjeç dhe të ‘luftonte’ për të vënë para drejtësisë autorët.

“Të jetojë njeriu për të mbushur 18 vjeç. Unë isha 15 vjeç dhe numëroja, ditët, orët, sekondat që të mbushja 18 të hapja procesin”,- tha ajo.

Më tej, këngëtarja rrëfeu se sapo është bërë 18 vjeç ka marrë avokat dhe ka nisur procedurat ligjore.

“Unë që në moshën 18 vjeçe kam marrë avokat penalist, e di pse? Për mamanë time”,- tregoi ajo.

E ëma e Elsa Lilës, Eva Vishaj u gjet e vrarë me plumb në kokë në vitin 1997

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com