Ëmbëlsirë me ricotta dhe luleshtrydhe nga zonja Albana

Ëmbëlsirë me ricotta dhe luleshtrydhe

Përbërësit:

  1. 150 ricotta
  2. 300 gr luleshtrydhe
  3. 600 gr sheqer pluhur
  4. 150 çokollatë
  5. Disa pika lëng limoni

Përgatitja:

Presim luleshtrydhet në kubikë dhe i spërkasim me lëng limoni.

Në një tas vendosim ricotta-n dhe sheqerin pluhur dhe e rrahim me rrahësin elektrik. Pasi masa ka marrë formë kremoze fillojmë ndërtojmë ëmbëlsirën e shpejtë. Vendosim në gota një shtresë me luleshtrydhe, një shtresë me kremin e ricotta-s, bëjmë një spërkatje me çokollatë të grirë dhe më pas vendosim përsëri luleshtrydhe.

MC//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Të shtënat me armë në lokalin e homoseksualëve, arrestohet 42-vjeçari