Emrat/ Shkon në 13 numri i të plagosur tek Astiri (VIDEO)

Ka shkuar në 13 numri i të plagosurve pas përplasjes së banorëve të Astirit me efektivët e policisë në afërsi të ish-Sheshit Shqiponja.

Në spitali e Traumës sapo ka ardhur edhe një grua e plagosur duke rritur numrin e të plagosurve. Sipas policisë deri më tani janë të plagosur 5 efektivë të FNSH,  Shqiponjat dhe Patrullat e Përgjithshme. Po kështu të plagosur janë edhe 8 banorë.

Report Tv ka siguruar edhe emrat e disa prej të plagosurve:

Policë:
Sali Lasha

Banorë:

Alda Hajdarasi 20 vjeç

Mahmut himollari 57 vjeç

Dhurata shehu 69 vjeç

Adelina Shehu 46 vjeç

Artan muja 43 vjeç

Isuf gjata 80 vjeç

Gentian alla 36 vjeç

Cerciz jace 74 vjeç

Lindita protoduari


Lajmi kryesor:

Mbyllet aksioni, IKMT shemb 33 objekte tek 'Astiri! 25 banorë në hetim për bombat molotov, 1 i arrestuar /Video


  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?