EMRAT/ Të dëmtuara nga tërmeti, 17 shkollat në qarkun e Tiranës që s'do presin nxënës në shtator

Foto ilustruese

TIRANË- Ky vit i ri shkollor do të nisë mes sfidave të shumta për nxënësit, mësuesit,  prindërit dhe institucionet arsimore.

Mes vështirësisë për të zbatuar udhëzimin për rikthimin në bankat e shkollës, por edhe mungesës së godinave për shkak se një pjesë e tyre janë dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, këtë vit shkollor, që pritet të nis në fillim të muajit shtator në qarkun e Tiranës, nuk do të hapen 17 shkolla.

Report Tv disponon listën e shkollave që në shtator nuk do të presin nxënës, nga të cilat 11 do të ndërtohen nga e para, teksa 6 të tjerat do t'i nënshtrohen rikonstruksionit.  Nxënësit do të zhvendosen në godina të tjera, të cilat priten të përcaktohen në ditët në vijim. 

Lista e shkollave që nuk do të hapen në shtator

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I infektuar me COVID, ndërron jetë ish-kryebashkiaku Engjëll Dakli! Prej ditësh ishte shtruar në një spital në Turqi