EMRI/ I dënuar më parë për vrasje, 80 vjeçari në Mat kërcënon me armë zjarri një person pas konfliktit për pronën! I gjenden granata në banesë

Një i moshuar 80 vjeçar, është arrestuar nga policia e Matit pasi kërcënoi me armë zjarri një person të identifikuar si K.K për arsye të konfliktit për shkak të pronës.

Mësohet se 80 vjeçari, Ibrahim Lika, ka qenë i dënuar më parë për vrasje. Ndërsa gjatë kontrollit në shtëpinë e tij në lagjen ‘Pjetër Budi’ të Burrelit, u zbulua municion luftarak.

Policia sekuestroi armën e zjarrit automatik 3 krehëra me 82 fishekë dhe dy granata dore.

 

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë