POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Emri i ri i Maqedonisë/ Bushati: Partitë shqiptare, faktor vendimtar, urime!

Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka reaguar pas zyrtarizimit të emrit të ri të Maqedonisë. Bushati thotë se ky është një kontribut edhe i partive shqiptare që provuan se janë faktor vendimtar. “Vota përfundimtare e Kuvendit është një demonstrim i qartë i shtyrjes së bllokut të shteteve për të çrrënjosur rrugën #NATO dhe #EU. Kontributi i partive politike shqiptare edhe njëherë u dëshmua si faktor vendimtar. Urime!”-thotë Bushati në rrjetet sociale.

Komento