EMRI/ Vrau rojën e një lokali në ’98 në Durrës, arrestohet në Gjermani 45-vjeçari

EMRI/ Vrau rojën e një lokali në ’98 në Durrës, arrestohet në Gjermani 45-vjeçari

Foto ilustruese

Marlen Tome (Toma), 45 vjeç është arrestuar nga policia në Gjermani me qëllim ekstradimi, pasi ishte në kërkim ndërkombëtar për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, në Shqipëri disa vite më parë.

Në vitin 1998, në një lokal nate në Durrës, Marlen Tome, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri, rojën e lokalit, i cili ka ndërruar jetë në vendngjarje. 

Arrestimi i tij u krye nga policia shqiptare në bashkëpunim me atë gjermane, në kuadër të operacionit policor “Second”.

Gjykata e Shkallës Parë Durrës e ka dënuar këtë shtetas, me 15 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Wiesbaden/Gjermani, vijon procedurat për ekstradimin e këtj shtetasi drejt vendit tonë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit