Ende e paqartë arsyeja, ndërron jetë në moshën 23-vjeçare futbollisti brazilian

Ende e paqartë arsyeja, ndërron jetë në moshën 23-vjeçare futbollisti brazilian

Riuler Oliveira, futbollisti brazilian që launte në Japoni ka ndërruar jetë në moshën 23-vjeçare për shkaqe ende të panjohura.

Lajmi është bërë i ditur nga klubi i futbollistit në Japoni Shonan Bellmare ku ishte pjesë për sezonin e dytë radhazi. Më herët futbollisti ka qenë pjesë e disa skuadrave në Brazil ku mund të përmendim Internacional dhe Koritiba.

‘’Na vjen shumë keq për vdekjen e papritur, për momentin jemi në pritje të rezultateve të autopsisë’’, shkruan klubi japonez duke lënë të paqarta shkaqet e ndarjes nga jeta të futbollistit brazilian. Lajmi ka tronditur botën e futbollit pasi i riu shikohej si futbollist me perspektivë dhe ndarja nga jeta në moshë të re ka sensibilizuar dhe klubet në vendlindjen e tij.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Misteri i zhdukjes Ulvi Skana-s, të tjera detaje të forta për fatin e 29-vjeçarit sot në ‘Pa gjurmë’ në Report TV! Na ndiqni sot në ora 15:30

Misteri i zhdukjes Ulvi Skana-s, të tjera detaje të forta për fatin e 29-vjeçarit sot në ‘Pa gjurmë’ në Report TV! Na ndiqni sot në ora 15:30