VIDEO/ ‘Ëndrrat përfunduakan në trotuar’, lotët e profesor Robert Radojas kur pa ish-studenten e tij të këndonte në rrugë

Ka qenë një moment prekës për profesorin e njohur të muzikës, mjeshtrin e madh Robert Radoja, mbrëmë në Tiranë.

Teksa ecte në pedonalen e madhe të kryeqytetit, befas pikasi një grua që këndonte në rrugë në pritje të ndonjë “shpërblimi” në lekë nga kalimtarët. Me një mikrofon dhe më muzikën e celularit, në ato momente ajo po këndonte “Vincero” të Giacomo Puccini-t dhe zëri i saj melodioz i kujtoi diçka profesorit.

Afrohet dhe shtanget: Ajo kishte qenë dikur studentja e tij ekselente. Sa e sa 10-ta i kishte vendosur për atë zë. Preket pa masë dhe nga sytë i bie një pikë loti. Po aq emocionuese ishte edhe për ish-studenten e tij teksa pa profesorin ti afrohej. Dhe ashtu të përqafuar profesori lëshoi një piskamë: Ëndrrat e bukura përfundokan në rrugë?!

Çfarë trishtimi! Ndërsa unë isha me fat që të gjithë këtë skenë e filmova si dëshmitar kur një talent këndon në rrugë, por edhe një momenti kur profesori sheh që atë që dikur e kishte vlerësuar maksimalisht, ta shikonte duke kënduar në rrugë. Ndiqni videon dhe mbani emocionet!

M.Q./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Edi25252: 22/12/2023 19:38

  Sa video e bukur dhe prekëse

  Përgjigju
 • Tetovari2: 22/12/2023 16:44

  Fatkeqësisht në art sot mbretëron dhe vlerësohet bërlloku!Arti i mirëfilltë dhe talentët mbeten rrugëve! Z.Edi Rama,në diskrecion gjeji një vënd pune në TOB!Do të kesh mirënjohje hyjnore për këtë zë të mrekullueshëm.Jam më se i sigurtë se të gjithë pajtohen. Në një sofër ku hanë 10 veta, mund të hanë edhe 11veta.Bëjeni, është hyjnore!

  Përgjigju
 • Iris: 22/12/2023 01:23

  Ndoshta fajin e ka cilesia e videos,por per mua, nuk ka as talent,as volum. Me falni,por kjo eshte e verteta e hidhur.

  Përgjigju
  • Or tej: 22/12/2023 12:55

   Mos ma shaj Irisin or teeeejjjjj

  • Tironsi: 22/12/2023 08:31

   Nivelin e saj e njeh mjeshtri i muzikes jo çifti yt që shikon çdo ditë këngëtarë brekësh bythësh hashashit dhe cicash

 • genti: 21/12/2023 23:23

  familja radoja nder i kultures dhe artit fisnik te vertete! zonjen nuk e njoh te shporren qelbesirat nga arti kurvat gomeret vetem meritokracia do na shpetoj bravo per videon

  Përgjigju
 • WTF: 21/12/2023 18:22

  E talentuar, por nuk paska ze!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Kaos në aeroportin e Manchester-it, ndërpritet energjia elektrike

Kaos në aeroportin e Manchester-it, ndërpritet energjia elektrike