Eniana dhe Ismet Drishti rrëfehen në ‘Esencë’: Luftuam gjatë për dashurinë! Familja nuk e pranonte lidhjen tonë (VIDEO)

Artistët do e shpalosin veten në çdo mënyrë, sidomos kur e vetmja gjë që dinë të bëjnë më mirë në jetë është të krijojnë dhe të kenë një vazhdimisht kontakt me publikun.

I tillë është Ismet Drishti një profesionist multi dimensional ,i veçuar më shumë për punët e tij regjisoriale erdhi në “Esencë” për një rrëfim me bashkëshorten e tij, Enianën.

Një jetë e kaluar mes artistësh dhe emrave më në zë në fushën e argëtimit në Shqipëri, projekte të suksesshme e të tilla që presin të realizohen.

Për Ismet Drishtin rruga drejt artit e ka fillesën që në familje, sepse një pjesë e rëndësishme e njerëzve të familjes së tij janë të përfshirë në art.

Ai tregon me nostalgji se ka kaluar një fëmijëri të mbushur me kujtime dhe plot dashuri në vendlindjen e tij në Shkodër. Një qytet që i ka dhënë aq shumë për të cilin ai flet me shumë ngazëllim.

Historia e dashurisë mes tij dhe bashkëshortes së tij Enianës ka lindur rreth 7 vite më parë dhe është një e tillë filmash. Ata kanë luftuar gjatë që familjet e tyre ta pranonin këtë histori, ndërsa sot thonë se ndjehen me fat që kanë gjetur njëri-tjetrin në këtë jetë.

Ajo rrëfen edhe për xhelozitë e saj të fillimit dhe vështirësitë për të kuptuar jetën e një njeriu që merret me televizion, me teatër me angazhime pa orar.

Ismet Drishti mund të konsiderohet edhe njeriu i kamerave të fshehta një sipërmarrje e guximshme e cila ende pas kaq vitesh ka lënë gjurmë. E kujton atë kohë me nostalgji por edhe me vështirësitë që solli ai projekt dhe si ndikoi te personazhet e përfshirë.

Ai nuk e përjashton mundësinë e rikthimit në kohën dhe momentin e duhur të kamerave të fshehta. Por për të mbi çdo punë e angazhim, familja është e para.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Lezhë, asgjësohet 500 rrënjë kanabis në fshatin Kashnjet, nuk dihen kultivuesit

Lezhë, asgjësohet 500 rrënjë kanabis në fshatin Kashnjet, nuk dihen kultivuesit