Enrique Iglesias humb njerkun nga koronavirusi, një biznensmen i njohur në Spanjë

Enrique dhe Carlos

Këngëtari  Enrique Iglesias ka humbur njerkun e tij nga virusi COVID-19.

Biznemeni i njohur spanjoll Carlos Falco,  83 vjeç ndërroi jetë disa ditë më parë në spital universitar në Madrid.

Falco ishte bashkëshorti i Isabel Preysler, nënës së Enrique Iglesias dhe babai i Tamara Falcos.

Enrique Iglesias ditën e djeshme me anë të një statusi në Instagram i dedikoi disa fjalë prekëse atij dhe një apel njerëzzve që të qëndrojnë në shtëpi.

“Po kalojmë kohë të vështira shumë persona, përfshirë edhe familjen time. Është koha të qëndroni në shtëpi dhe të jeni të vetëdijshëm për të dashurit tuaj. Ju dërgoj një përqafim shumë të madh dhe shpresoj t’ju shoh shumë shpejt. Kurajo!”, ka shkruar ai.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

GjKKO konfiskon pasurinë e Klemend Balilit, 40% e saj i kalojnë në ngarkim shtetit