Erdhi për pushime por vdiq tragjikisht nga asfiksia, fqinji i 59-vjeçarit: S'kishim drita, ndezëm gjeneratorin! Prej 30 vitesh jetonte në Greqi

Koço Gjylameti, fqinji i Andrea Grazhanit i cili ndërroi jetë sot si pasojë e asfiksisë nga gazi i gjeneratorit, shprehet se Andrea ka 30 vite që jetonte në Greqi. Ndër të tjera ai shprehet se ka punuar së bashku me viktimën për të vendosur kaldajën teksa shton se në mungesë të energjisë elektrike kanë vënë në punë gjeneratorin dhe është larguar me ustain duke e lënë Andrean vetëm. Ku janë kthyer e kanë gjetur atë të pajetë.

"Andrea ka afro 30 vite që jeton me familjen e tij në Greqi. Dy ditë më parë është rikthyer pasi ka vendosur një kaldajë për sistemin e ngrohjes së banesës së tij trekatëshe. Të shtunën gjatë gjithë ditës kemi punuar së bashku për të vënë në punë kaldajën. Në mungesë të energjisë elektrike kemi vënë në punë gjeneratorin. Pasi gjithçka ka qenë në rregull së bashku me ustain jemi larguar nga banesa e Andrea Grazhdanit. Mëngjesin e sotëm e kemi pritur në një prej lokaleve të fshatit por duke qënë se nuk po vinte kemi shkuar në banesën e tij për ta takuar. Për fatin e keq e kemi gjetur pa shenja jete në një prej dhomave të katit të parë. Kemi lajmëruar policinë e cila ka ardhur në vendin e ngjarjes. Andrea është i martuar dhe ka 2 fëmijë të cilët nga momenti në moment priten të vijnë nga Greqia."-deklaron Gjylameti.


Lajmi kryesor:

U kthye para 3 ditësh nga Greqia për festat e fundvitit por humb jetën tragjikisht, asfiksohet nga gazi i gjeneratorit 53-vjeçari në Devoll


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri