Erdogan në 'TRT World Forum 2019': Turqia nuk synon pushtimin e asnjë toke dhe as të shkelë lirinë apo interesat e ndonjë shteti

Erdogan në 'TRT World Forum 2019': Turqia nuk synon pushtimin e asnjë toke dhe as të shkelë lirinë apo interesat e ndonjë shteti

Sipas ‘Anadolu Agency’, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar në ‘TRT World Forum 2019’ se Turqia nuk synon pushtimin e asnjë toke dhe as të shkelë lirinë apo interesat e ndonjë shteti.

 “Mund të jenë vende të tjera që kanë në Siri, Irak, Afganistan, Libi, Afrikë apo Ballkan, qëllime të mbrapshta. Turqia është në Siri vetëm për shkak të unitetit të fatit që ka me vëllezërit e saj. Por këtë nuk mund ta kuptojnë ata që një pikë nafte e shohin më të vlefshme se sa një pikë gjak”, - tha presidenti turk.

Erdogan tha gjithashtu se Turqia nuk do të ulet kurrë në një tryezë me ata që i konsideron një organizatë terroriste.


Lajmi kryesor:

Siria, tërhiqen milicёt kurdё nga veriu , Trump rimendohet: 200 ushtarë amerikan do qëndrojnë në Siri, Erdogan: Turqia nuk synon pushtimin e asnjë toke


  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Nga vrasja e vëllezërve Çaça tek Sadikaj dhe Edmond Papa! Kush është Adriatik Kalemi, atentatet ndaj tij dhe familjes

Nga vrasja e vëllezërve Çaça tek Sadikaj dhe Edmond Papa! Kush është Adriatik Kalemi, atentatet ndaj tij dhe familjes