Erdogan njoftoi se do bisedojë me Putin dhe Zelenskyn për ti dhënë fund luftës në Ukrainë, Papa Françesku: Vlerësoj përpjekjet e Erdoganit për paqe

Erdogan njoftoi se do bisedojë me Putin dhe Zelenskyn për ti dhënë fund luftës në Ukrainë, Papa Françesku: Vlerësoj përpjekjet e Erdoganit për paqe

1653488212_Capture.JPG

 

"Papa Françesku vlerëson përpjekjet e Presidentit tonë Erdogan për të pajtuar Ukrainën dhe Rusinë. Zgjidhja mund të gjendet vetëm përmes diplomacisë dhe negociatave, jo përmes luftës. E vetmja mënyrë e mundshme për të vendosur një armëpushim dhe për të nisur negociatat është përmes diplomacisë", kështu deklaroi Lutfullah Goktas, ambasador i Turqisë në Selinë e Shenjtë, i cili dje u prit në audiencë nga Papa Françesku në Pallatin Apostolik të Vatikanit.


Lajmi kryesor:

Rusia sulm në Severodonetsk, Zelensky: Qyteti i shkatërruar tërësisht! Lavrov: Prioriteti ynë është çlirimi i Donbasit! Përçahet BE, dështon të arrijë pajtim për embargon ndaj naftës ruse


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’