Eriksen mbyll zyrtarisht kontratën me Interin, rikthehet në Milano për përshëndetjen e madhe me tifozët

Eriksen mbyll zyrtarisht kontratën me Interin, rikthehet në Milano për përshëndetjen e madhe me tifozët

Tashmë dhe zyrtarisht Christian Eriksen nuk do mund të vazhdojë më karrierën si futbollist i Interit. Vendimi është marrë dhe për këtë arsye 29-vjeçari ka qenë dje në Milano ku së bashku me agjentin e tij kanë negociuar kontratën me drejtuesit zikaltër për ta ndërprerë atë në fund të këtij viti.

Kjo për shkak se futbollisti mban në zemër një defribilator që nuk e lejon të luajë në Seria A. Kujtojmë se Eriksen pësoi një sulm në zemër në ndeshjen e kampionatit Europian që Danimarka po lunte kundër Finlandës.

Gjithsesi ndarja nuk do jetë e ftohtë me tifozët e Interit. Është arritur marrëveshja që Eriksen të rikthehet në janar në Milano ku në ndeshjen e parë që Interi do luajë në shtëpi ai të përshëndetet me tifozët.

Eriksen pritet që vijojë karrierën në vendilindje, por nuk përjashtohen edhe kampionate si ai holandez apo Premier League.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi