Erion Braçe: Kjo është çmenduri, do na duhen deri në 1 milion lekë për të parë futboll këtë sezon

Erion Braçe

Ku do shohim futboll këtë sezon?

Sa shtrenjtë do paguajmë?

Të drejtat televizive nuk janë thjesht të tregtueshme!

Të drejtat televizive  janë edhe një e mirë publike!

Te tilla, kanë nevoje ti nënshtrohen transparencës, përtej tatimeve e taksave;

Askush nuk di te thote dhe askush nuk thote ne fakt se;

Ku do shohim serie a, la liga, premier league, bundesliga, champions league, conference league, 2k superliga?

Llafet deri tani thone se jane kater platforma te ndryshme qe zoterojne te drejtat televizive!

Nese eshte vertete keshtu, atehere si do i shohim?

Me kater dekodera? Me kater karta?

Sa do paguajme njehere?

Se nese kater platformat, futbollin e shesin bashke me paketat e tjera atehere,

Do na duhen deri 1 milion leke per te pare futboll!!

Kjo eshte cmenduri!

Duhet transparence per te drejtat televizive dhe mbi te gjitha per menyren teknike dhe cmimet qe do paguajme tani!

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • Bilali: 01/08/2021 09:22

  Sa bukur ke folur Erjon!Shpresoj qe nje dite ti dhe partia jote te hipni ne pushtet dhe te merrni ne dore qeverin qe te mund te ndryshoni gjerat. Po ik mor burr se le kokren e namit.Ben muhabete sikur je ne opozite dhe keto jan hallet me te medha te qytetarve.

  Përgjigju
 • Dritan Shehaj: 01/08/2021 07:59

  Ti paske hall te medh, te kishim te gjithe keshtu hallesh. Luks i madh duhet te jete qe Zv.kryeministri te qaj hallin e popullit se ku do shohi futboll. Keto hallet e tjera i zgjidhem te gjitha, vetem ky mbeti

  Përgjigju
 • Pisha: 01/08/2021 07:40

  O Erjon po pse ankoheshe Pere 1 miljone leke bene sikue je fukara ‘ keshtu Jane ndare shoqerite ne te gjithe boten kush ka e shikon kushe nuk ka fle gjume ti Tek kushe shtrese e fute veten? Po Jane i sigurte se nete dyja rastet ti e ke zgjidhjen se ke Fredin e pelikanve se kane sezonin e vezve ato tani dhe e di ti ate shprehjeb te pjelle pelikani veze Ashu I pjellin dhe fredit me mbeshtetjen tende me kupton tani qe e ke kanalet te paguara pere te pare dhe futboll dhe fredin duke bere gol.

  Përgjigju
 • Hui: 01/08/2021 06:15

  Shkruaji Berishes o miu brace.

  Përgjigju
  • andon: 01/08/2021 07:41

   indirekt Berishes po i shkrun hahhahahhah×

Lajmi i fundit

John

Puna e vetme që gratë mund të bëjnë për qeverinë e Kabulit është pastrimi i tualeteve