EURO 2024/ ‘Ambasadorët e Shqipërisë', UEFA befasohet nga tifozët kuqezi, ndeshja Kroaci-Shqipëri shoqërohet me përqafime

Ndeshja Kroaci-Shqipëri duhet të ishte sfida më e “zjarrtë” e këtij Evropiani, për faktin se dy vende ballkanase po përballeshin me njëri tjetrin për Euro 2024.

Mirëpo ajo që u vu re ishte se edhe përpara edhe pas ndeshjes të dy tifozëritë mbështetën skuadrën e zemrës duke treguar respektin maksimal mes njëri-tjetrit.

‘Ambasadorët e vërtetë të Shqipërisë’ së bashku me tifozët kroatë dhuruan emocione dhe një atmosferë fantastike në rrugët e Hamburgut, detaje që tërhoqën vëmendjen e UEFA-s.

Xh.K/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Trump, një pjesëmarrës në miting mbeti i vdekur, dy të plagosur rëndë

Atentati ndaj Trump, një pjesëmarrës në miting mbeti i vdekur, dy të plagosur rëndë