Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E

Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E

Dëshpërimi i Lukakut

Frankfurt - Grupi E i Euro 2024 mbylli ndeshjet e para me surpriza. Pasi Rumania mundi 3-0 Ukrainën, edhe Belgjika dështoi duke u mundur 0-1 nga Sllovakia. Në stadiumin e Frankfurtit sllovakët iu falën golit të Schranz në minutën e shtatë të takimit.

Nga ana tjetër Belgjikës iu anuluan dy gola në pjesën e dytë, me autor Lukakun. Në minutën e 56 sulmuesi shënoi, por VAR e anuloi për pozicionin jashtë loje. Sërish Lukaku në të 86 minutë e dërgoi sferën në rrjetë, me VAR që kontrolloi dhe e anuloi sërish golin për prekje të topit me dorë.

Pas ndeshjeve të para në Grupin E, Rumania dhe Sllovakia prijnë me tre pikë, ndërsa me zero pikë janë Belgjika dhe Ukraina. Mbrëmja e sotme ka rezervuar ndeshjen mes Austrisë dhe Francës, e cila merr jetë në 21:00 dhe vlen për Grupin D.

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Casteels, Castagne, Debastm Faes, Carrasco, Mangala, Onana, De Bruyne, Doku, Trossard, Lukaku.

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Vavro, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Schranz, Haraslin, Boeznik.

Renditja e Grupit E

Notat e ndeshjes

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

CNN: Javët e fundit alarm për një komplot iranian për të vrarë Trump

CNN: Javët e fundit alarm për një komplot iranian për të vrarë Trump