Euro 2024/ Spalletti largon tre futbollistë, prezantohet lista finale e Italisë për në Gjermani

Euro 2024/ Spalletti largon tre futbollistë, prezantohet lista finale e Italisë për në Gjermani

Luciano Spalletti

Italia e Luciano Spallettit është zyrtarisht gati për në Euro 2024. Trajneri italian ka publikuar listën finale me 26 lojtarët e thirrur që do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian të Gjermanisë.

Tre lojtarë janë larguar nga 29 të pranishëm në 'Coverciano', por do të qëndrojnë në dispozicion deri një ditë para debutimit kundër Shqipërisë, në rast se do ketë dëmtime. Spalletti ka larguar nga grumbullimi portierin Provedel, mesfushorin Ricci dhe sulmuesim Orsolini.

Siç pritej, Nicolo Barella është thirrur pavarësisht dëmtimit. Në Grupin B të Euro 2024, Italia rivalizon me Shqipërinë, Kroacinë dhe Spanjën.

Lista finale e Italisë:

Portierët: Donnarumma, Meret, Vicario. 

Mbrojtësit: Bastoni, Bellanova, Buongiorno, Calafiori, Cambiaso, Darmian, Di Lorenzo, Dimarco, Gatti, Mancini. 

Mesfushorët: Barella, Cristante, Fagioli, Folorunsho, Frattesi, Jorginho, Pellegrini. 

Sulmuesit: Chiesa, El Shaarawy, Raspadori, Retegui, Scamacca, Zaccagni.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spanja kampione e Euro 2024/ Hitaj për 'Minuta Zero': Ishin më të çlirët se anglezët! Karriqi: De la Fuente ridimensionoi futbollin

Spanja kampione e Euro 2024/ Hitaj për 'Minuta Zero': Ishin më të çlirët se anglezët! Karriqi: De la Fuente ridimensionoi futbollin