Euro 2024/ Të prapambeturit e Ballkanit, serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani (VIDEO)

Gelsenkirchen, Gjermani - Tifozët e Serbisë kanë djegur flamurin kuqezi të Shqipërisë dhe atë të Anglisë. Këtë të dielë në 21:00 Serbia përballet me Anglinë për Grupin D në Euro 2024, duke mos munguar kaosi.

"Dikush ka hyrë në zonën tonë të tifozëve me flamurin e Shqipërisë, ku ka ndodhur kaos. Flamuri është djegur, ka reaguar edhe policia", shkruan media serbe Mozzart.

Mediet serbe thonë se një tifoz me flamurin kuqezi është parë mes shumë serbëve, me këta të fundit që kanë marrë flamurin dhe e kanë djegur së bashku me atë anglez.

Përpara këtij dueli në Gelsenkirchen ka pasur përleshje mes dy tifozerive që luajnë sot, teksa ka pasur arrestime dhe dy të lënduar.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Përleshje e dhunshme mes tifozëve të Serbisë dhe Anglisë në prag të ndeshjes së Euro 2024, ka të arrestuar dhe të plagosur! Media: Të përfshirë edhe shqiptarë, digjet flamuri kuqezi


S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Frank: 17/06/2024 10:20

  Serbt Jan populli ma I keq e maskara kriminel qe Ka ballkani ,ato mir qe I ndal klitoni e Toni Blair SE kosoven do ta kishim marr e nuk kishim me lan as ni shqiptar ne ato Troje .prap evropa shun toleruse e mbyll syt I lejon kta maskarenj kriminel qe vran fmi e populli te pa fajshem te sillen kshu e politika qeveris serbe I mbron kta plehra ..kurse shteti jon na Bo politik vllazerie Mo's me pa te kaluaren ti harrojm I kemi komshi idiot sira turp Ku na Kan katandis si ne kohen e komunizmit ,,,gjermania Ka shun Shqiptar te gjitha trevave te Cohen e dajak ktyre legenave serb dhe ta kapin ket kopilin e viqiqit ta masakrojn SE baba tij Ka ken krahu djatht millosheviqit qe ban tan ato masakra ne trojeve shqiptare

  Përgjigju
  • Shaip: 18/06/2024 14:42

   Respektè

 • Nuredin: 16/06/2024 22:33

  Jena live,serbi, serbi e di vet ti.

  Përgjigju
 • HAJDAR KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 16/06/2024 21:17

  Sërbët populli më injorant i Ballkanit. Ja Anglia tani sa ja rrasi prasin sërbëve injorant. Shqiptarët jan njerzit më të zgjua e më mikpritsa. Rroft Shqipria qent le tē lefin karvani të heci para.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë