Europa Leauge, përfundojnë sfidat e e fazave të 1/8-ve / Plot emocione e gola

 Europa Leauge, përfundojnë sfidat e e fazave të 1/8-ve / Plot emocione e gola

Skuadra e Chelseas duke festuar pas përfundimit të ndeshjes

Napoli shkëlqeu në sfidën kundër Salcburgut duke hedhur një hap më tej drejt kualifikimit në fazat e mëtejshme. Skuadra e kaltër arriti të fitojë me rëzultatin e thellë 3-0 ndaj skuadrës mike. Në sfidën e luajtur në qytetin e Napolit shënuan për skuadrën vendase Milik në minutën e 10-të Ruiz në minutën e 18-të dhe Onguene në minutën e 58-të.

Tjetër skuadër e cila arriti rezultate të këaqshme ishte skuada e Chelsea-s e cila mposhti 3-0 Dinamon e Kievit. Anglezët bënë një lojë të shkëlqyer me një dominim të topit dhe lojës. Për Chelsean shënuan Pedro në minutën e 18-të  Uillian  në minutën e 65-të dhe  Odoi në atë të 90-ën.

Sfida tjetër mes Valencias dhe Krasnodarit skoi tepër mirë për spanjollët pasi arritën të dominojnë me rezultatin 2-1, ku për vendasit Rodrigo arriti të gjejë dy herë portën në minutën e 12-të dhe në atë të 24-ën. Golin e nderit për miqtë e shënoi Klaeson  në minutën e 63′ pas një super aksioni të realizuar nga Krasnodar.

Interi nuk arriti të marë më shumë se një pikë në ndeshjen kundër Frankfurt. Asnjëra nga skuadrat nuk arriti të gjejë asnjëherë portën kundërshtare edhe pas tentativave të shumta për të shënuar.  

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash

Në kërkim për ndërtim të paligjshëm, biznesmeni nga Saranda kërkon lirinë nga arratia, i refuzohet pas 7 seancash