‘Eurovisioni s’ka më vlera’, vjen reagimi i parë nga familja Kelmendi pas rezultatit zhgënjyes

‘Eurovisioni s’ka më vlera’, vjen reagimi i parë nga familja Kelmendi pas rezultatit zhgënjyes

Albina dhe Familja Kelmendi

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur finalja e edicionit të 67-të të ‘Eurovision Song Contest’, kompeticionit më të ndjekur muzikor në Evropë. Pjesë e finales ishte edhe Shqipëria që u përfaqësua nga Albina dhe familja Kelmendi me këngën ‘Duje’.

Albina dhe Familja Kelmendi kanë dhënë një performancë të shkëlqyer duke elektrizuar skenën me këngën 'Duje' që u vlerësua për detajet tradicionale dhe sinkronizimin e zërave të familjes.

Mirëpo kjo nuk ka mjaftuar për të rënditur Shqipërinë në emrat kryesorë të vendeve me performancën me të mirë, Albina dhe Familja Kelmendi janë radhitur e 22-ta në festivalin e 67-të të këngës “Eurovision Song Contest 2023”, finalja e të cilit u mbajt mbrëmë në Liverpool.

Ajo mori vetëm 17 pikë nga votat e jurive, ndërsa 59 nga votat e publikut.Ky rezultat nuk është pritur mirë nga përfaqësuesit e Shqipërisë.

Ka qenë bashkëshorti i Albina Kelmendit, Valon Vataj, ai i cili ka bërë një reagim në rrjete sociale, duke thënë se politika triumfoi kundër trojeve shqiptare. Vataj ka thënë se Eurovision nuk ka më vlera.

“Eurovision nga aspekti profesional e njerëzore nuk ka me vlera! Familja ime është fituese e ruajtjes se vlerave muzikore e kombëtare”, shkroi ai.

 

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • TEHYPI: 15/05/2023 13:25

  'Tallavaja' max. degjohet deri kosove - shqiperi nuk fiton ne europe...

  Përgjigju
 • Vleratefamiljestoksikeshqipo: 15/05/2023 08:44

  Per europen nuk eshte vlere te besh kenge ku shumezon arsyet e divorcit me 0, "jane tu u nda per 1 fjale" me fal po ne cilin planet? arsyet e divorcit ne shqiperi jane shume me serioze se kaq : dhuna, abuzimi, veshtiresite ekonomike etj. dhe as "harrojn se kan shpi sofer e fmo" dmth le te te abuzoje burri, duje se ke fmijet per te rrit. na hapet barkun me kete kenge injorante. moret ate qe merituat. puç.

  Përgjigju
 • Lala: 14/05/2023 22:13

  Eurovision do keng me ritem e we fiksohen kollaj.shembulli i polonise Ose Finlandes.keng QE kendohej edhe NGA Publiku.kenga Jon Mund te ishte e bukur per veshin Ton por per te Huajt Pa pik lidhje

  Përgjigju
  • Xheni Troka: 15/05/2023 21:46

   Fiks

 • Alb: 14/05/2023 20:47

  Emrine e ke te bukur por jo kangen.

  Përgjigju
 • Albana: 14/05/2023 17:19

  Kenga ish e mrekullueshme, e performance ish excellent. Eshte e vertet qe vlersimi in Eurovision eshte me Shume politik, ama ja vlen te marresh pjese.

  Përgjigju
 • Dora d'istria: 14/05/2023 15:47

  Po mire ti qe ske tru si shume kengetar qe i kane trute mos te them se ku po as nga familja ste tha dikush stop mos thuaj budallalleqe.

  Përgjigju
 • Kokemushka: 14/05/2023 14:37

  Kokederrave shqiptar nuk u mbushet mendja qe ne Eurovision arti nuk bleihet me leke dhe nuk kendohet ne dialekt si ne ansambli i kenges popullore,europes nuk i plas bytha per disa brekgrisur si kosova dhe shqiperia qe mburren barkun dhe koken bosh,me keto idiotesira nuk shkohet asgjekundi.

  Përgjigju
  • Xlm: 15/05/2023 20:06

   Fiks!

  • Bxl: 15/05/2023 09:41

   Ti qenke per Belgjiken e Kroacin o ty ta qift tan Shqiperia e Kosova nanen se ti i paske brekt e bethen e grisur e te shparalluar.

  • Meri: 14/05/2023 21:58

   Jam 1000% dakort me ty:

 • AltinTop: 14/05/2023 13:56

  Po clidhje kane trojet Shqiptare me kenge qe nuk pershtatet me konsumin europian more njerez te "artit".. Mos e prish imazhin qe i dhe Shqiperise me komente jashte etikes se nje artisti.

  Përgjigju
 • joni: 14/05/2023 13:18

  Ikni more, me nje plagjature te neveritshme deshit vend ne eurovision. Po te kishit kto ide per kompeticionin kishit ne dore te mos konurronit

  Përgjigju
  • Song: 15/05/2023 15:08

   Konge leshi ishte muzike serbegrekedhe turke

 • Sondazhi i ditës:

  Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja